L.Staff "Dworek"

Niech mi się przyśni dworek skryty w białych sadach,
Z drewnianym gankiem w młodych, gęstych winogradach.....

L.Staff "Dworek"

wtorek, 2 grudnia 2014

29.11.1830r.

W tym dniu rozpoczęło się Powstanie Listopadowe. Dla uczczenia pamiętnej daty ARSENAŁ  Stowarzyszenie regimentów i pułków polskich 1717-1831 zorganizował bal. Bal odbył się w zdobytym wówczas przez powstańców budynku Arsenału
Na balu nie mogło zabraknąć Krynoliny. Umówiłyśmy się więc, że uszyjemy suknie trzymając się określonego datowania i pojedziemy do Warszawy. Była to pierwsza nasza akcja z tak ściśle określonym datowaniem, w której wzięły udział prawie wszystkie członkinie Krynoliny
I udało nam się. Suknie były piękne.


foto: Elżbieta Sroczyńska

Prace nad suknią zaczęłam 3 tygodnie przed balem. Oczywiście projektu zaczęłam szukać znacznie wcześniej.

Na szczęście dysponowałam bielizną i odpowiednią ilością halek, więc mogłam się zająć jedynie suknią.

A oto projekt i to co mi z niego wyszło. Nie byłabym sobą gdybym czegoś nie zmieniła :)Z resztek materiału powstała torebka na damskie drobiazgi niezbędne na balu.

Uzupełnieniem stroju była fryzura wykonana przez Olgę10 komentarzy:

 1. Krynolina rządzi! Wrażenie uczynione przez tyle pięknych kobiet na pewno pozostanie na długo w pamięci dzielnych wojaków!

  OdpowiedzUsuń
 2. Torebka była stanowczo najpiękniejsza ze wszystkich! Wyrażałam nad nią swój zachwyt, kiedy leżała na stole pod czujnym okiem dziewcząt :)
  Co to za materiał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Torebka jest uszyta z tafty.

   Usuń
 3. Suknie piękne i Wy pięknie w nich wyglądałyście :-D Chyba będę musiała się w końcu wybrać na jakiś wiosenny bal. A przynajmniej spotkanie :-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie się wybierz. A jak tam Twoja krynolina? Już gotowa?

   Usuń
  2. Jaka krynolina? ;-) Na razie szyję regencję i lata 40-te ;-)

   Usuń
 4. Dorfi, jak zawsze wybrałaś jedną z najpiękniejszych sukienek z tego okresu. Znając Twoją dbałość o szczegóły i perfekcyjne wykonanie, jestem pełna podziwu. Torebeczka wyszła cudownie. Wyglądasz bardzo elegancko i wytwornie. :) Krynolina była niewątpliwie ozdobą tego balu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Huzzah for your beautiful 1830s ball gown!! I am so in love with this era and you have done such a splendid job on your dress! You did a fantastic job re-creating that fashion plate and I love your reticule!! This outfit makes my heart so happy!
  Blessings!
  Gina

  OdpowiedzUsuń