L.Staff "Dworek"

Niech mi się przyśni dworek skryty w białych sadach,
Z drewnianym gankiem w młodych, gęstych winogradach.....

L.Staff "Dworek"

czwartek, 2 kwietnia 2015

A co pod suknią?

Dawno temu miałam napisać o bieliźnie empirowej. Ale najpierw miałam bardzo intensywny okres w pracy a potem zrobiło się ciepło i każdą wolną chwilę spędzałam bawiąc się w ogrodnika (i chyba przegięłam z wysiewaniem bo mi parapetów w domu zabrakło).
Czas mijał a moje blogi powoli odchodziły w zapomnienie. I żeby to inni o nich zapomnieli to bym jeszcze zrozumiała, ale było znacznie gorzej - to ja o nich zapomniałam.
Ale dzisiaj wreszcie będzie bielizna - post dedykowany Anaru, która ma lepszą pamięć niż ja  :)

Pierwsza warstwa to koszula. O koszuli na blogu było już tutaj.

Na koszulę zakładano gorsecik. O gorseciku też już pisałam, ale po napisaniu o nim i wrzuceniu zdjęć musiałam go przerobić bo okazał się trochę za szeroki.

Na to szła halka. Halki były różne - pełne bądź na szelkach. Wybrałam tę drugą wersję i moja bielizna pod suknię empirową na Grubej Bercie prezentuje się tak:


Widać dobrze o ile manekin jest za duży. Zastanawiam się nad zakupem nowego o mniejszych gabarytach.
Na człowieku wszystko wygląda inaczej, dlatego po długim namyśle wrzucę swoje zdjęcie w bieliźnie (chociaż nie wiem czy go nie usunę jeśli stwierdzę, że to był jednak głupi pomysł). Zdjęcie zrobione przez Alę podczas pewnej spontanicznej sesji zdjęciowej (wiadomo, że jak się spotkają szalone kobiety to mogą mieć różne niezbyt mądre pomysły ;) )


A w ramach rekompensaty za tak długi czas ciszy na blogu, mała zapowiedź tego, nad czym teraz pracuję. Oczywiście praca związana jest z pewnym strojem historycznym, ale co z tego będzie na razie niech pozostanie tajemnicą :)1 komentarz: